Ondřej Pellar (1966)

Narodil jsem se 4. dubna 1966 v Roudnici nad Labem, ale nic si z toho nepamatuji. První tři roky života jsem prožil na faře v Libkovicích pod Řípem, kde sloužil můj tatínek farář Pavel K. Pellar a kde se mi to moc líbilo.

V roce 1969 jsme se celá rodina přestěhovali do Plzně plné fabrik a kouře. Tady jsem vychodil základní devítiletou školu.Po jejím ukončení jsem odešel studovat na Střední odborné učilišt polygrafické v Praze, které jsem v roce 1985 ukončil, s odřenýma ušima, maturitou. Tehdy povinné základní vojenské službě se mi podařilo se vyhnout, protože jsem si hrál na blázna. Pracoval jsem pak postupně v několika plzeňských tiskárnách a DTP studijích. Asi v roce 1992 jsem byl z mě nepochopitelných důvodů zvolen členem staršovstva Korandova sboru v Plzni. V roce 1993 jsem se přihlásil k dálkovému studiu na Biblické a misijní škole v Hradci Králové, které jsem v roce 1996 ukončil maturitou, kupodivu s vyznamenáním. Má původní představa byla vypomáhat jen jako laický kazatel a ordinovaný presbyter v uprázdněných sborech v okolí Plzně. Ale člověk míní a Pán Bůh mění. Na jaře 1997 jsem byl zvolen a od 1. října 1997 jsem nastoupil jako jáhen ve Farním sboru ČCE v Rokycanech. Ale dvanáct let bylo víc než dost a tak jsem si začal hledat jiné místo. Od 1. října 2009 jsem se stal kazatelem Farního sboru ČCE Žižkov I, kde si mě klidně zvolili, poněvadž ještě nevěděli do čeho jdou.

Podílel jsem se na vzniku střediska Diakonie ČCE v Rokycanech, které tam existuje od roku 1999. Nejprve jsem byl předsedou představenstva, po reorganizaci předsedou dozorčí rady střediska, ale pro naprostou neschopnost jsem musel nakonec rezignovat. Nyní jsem členem správní rady střediska Diakonie ČCE v Rokycanech a na jeho chodu to je znát.

Jsem členem (ne)hudebního uskupení s názvem PPLP, které v různých sestavách a formách existuje od roku 1991. Více najdete na www.pplp.ic.cz.